Hakkımızda

Lokanta 1741, Cağaloğlu Hamamının tarih ve kültür dolu 300 yıllık geçmişine uzanan büyülü atmosferine lezzet katarak tüm misafirlerini cezbedici bir yolculuğa çıkarıyor.

1741’in deneyimli şeflerinin maharetli ellerinden çıkan her lezzet Türk mutfağının ayrı bir dokusunu, ayrı bir yöresini ve ayrı bir tadını yaşatıyor. Öğlen servisi de sunan Lokanta 1741’in akşam mönüsünde, geleneksel Türk mutfağına özel meze ve zeytinyağlıların yanı sıra, 1741’in çağdaş dokunuşları ile süslenmiş özel lezzetler sizi bekliyor.

Kabak kalye ve pirinç salatası, mürekkebinde bebek kalamar, tek taraf sardalya, piruhi gibi özgün yemeklere ek olarak, gecenizi tatlandıracak yüzyıllık Türk mutfağının baş köşesinde yer alan fırın muhallebinin mısır patlağı dondurması ile birleşmiş hali gibi daha bir çok özel tat sizleri bekliyor.

Her köşesi tarihi bir dünyanın kapısını aralayan Cağaloğlu’nun görkemli kubbelerinin arasında, yeşillikler içerisindeki bahçe terasında yerini alan Lokanta 1741’in açık ve kapalı alanları 50’şer kişilik kapasiteleriyle misafirlerini ağırlıyor. İstanbul’un büyüleyici dinamiğini ve kültürünü, 1741’in heyecan verici tatlarıyla bir arada keşfetmek için sizleri bekliyoruz.